Soru: Neden İç Mimarlık?

Neden İç Mimarlık

Bugün soru köşemizde “Neden iç mimarlık?” sorusunu, bu mesleği seçen kişilere yönelttim. Bu soruyu çeşitli mimarlık siteleri üzerinden yayınladım. Aldığım cevapları kendi ağızlarından sizlerle paylaşmak istedim. Belki size yol gösterici olur, sektör hakkında bilinmeyenleri söyler deyip burada yayınlamak istedim. Bakalım İç Mimarlık mesleğini seçenler neden bu mesleğe yönelmişler.

Çünkü ayrıntıyı ve tasarımı seviyorum. İnsanın kendi tasarladığı yerlerde başkalarınıda görmek gurur veriyor diye düşünüyorum.

Tasarım konusu kişiden kişiye çok farklılık göstermekte. İster mimari yapı, ister iç mimarlık olsun yapılar ve tasarımlar farklı yorumlanabilir. Fakat tasarımınız farklı kişilerin ellerinde canlanıyorsa, işte bu haz sizi bu meslek için aranan kişi yapabilir.

Hep iç mimar olmayı istemişimdir. Film izlerken bile evlerin içindeki düzensizlik hemen dikkatimi çekiyor. Ben bu bölümü okumak istiyordum ve tercih ettim. Mutluyum.

Düzenli ve tertipli olmak hastalık derecesini geçmediği sürece sorun yok. Sizde aynı bu şekilde farklı açılardan olaylara yaklaşıyorsanız, sizi mutlu edecek alanlara yönelebilirsiniz.

İç mimarlık, sanat ve tekniğin bir arada harman olduğu bir meslek dalıdır. Diğer tasarım meslek dallarıyla beraber çalışır. Kafanızdaki fikirleri, kağıttan başlayarak somut hayata geçirmeye yönelik bir çalışma yöntemi vardır.

Eğer çevrene, çevrende olup bitene, yaşadığın ve içinde bulunduğun mekanlara merak duyuyorsan; bu merak hem teknik, hem de estetik hem de fonksiyon kaygıları içeriyorsa, bütün bu konuları malzemesinden psikolojisine kadar detaylı bir şekilde oluşturmayı öğreneceğin bölümdür İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

İşte İç Mimarlık nedir, neden iç mimarlık sorularının en güzel yanıtı buydu bence. Eğer aradığınız ve mutlu olduğunu düşündüğünüz meslek bu ise çok çalışmalı ve gerçekten bu işi iş olarak görmeden bu bölümü seçmelisiniz. Aksi halde sizi hem mental hem de fiziksel olarak yoracak çok fazla zorluk sizleri bekliyor olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*