İç Mimaride Özel Tasarımlar

İç Mimari Tasarımı

Mimari projelerle mekanları daha kullanışlı ve yaşanabilir yapan iç mimarlar, yaptıkları projelerde rüzgar, nem, ışık, manzara gibi yapısal ve çevresel faktörleri bir arada düşünerek çalışırlar. İç mekanların eldeki malzemeler kullanılarak düzenlenmesi ve yeniden biçimlenmesi iç mimarlar tarafından yapılır.

İç mimaride renkler, dokular, zemin, aydınlatma ve eşyalar kullanılarak yaşam alanlarının daha kullanışlı ve konforlu bir hale getirilmesi sağlanır.
Çocuk odası, yatak odası, salon, mutfak ve oturma odası tasarımları gibi evin bir çok bölümünde iç mimarlık özel tasarımlar yaparak, daha yaşanılır mekanlar üreten iç mimarlar, sadece yerleşim alanlarına değil eşyalara da başka bir boyut katar. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen doğal ahşap mobilyalara estetik bir dokunuş katarak evlerin daha sağlıklı ve estetik görünmesini sağlamışlardır. Ahşap mobilyaların dayanıklı yapısı, kolay bakımı ve doğal güzelliği evlere bambaşka bir hava katar.

İç mimarların merdivenlere kattığı dokunuşlar ile merdivenlerin kullanım alanları zenginleşti. Merdivenin konumuna göre, oyun köşesi, kitaplık ya da dolap şeklinde değerlendirilebilen merdiven altları farklı duvar kağıtları ile süslenerek evin dekorasyonunu renklendirebilir.
Mutfaklarda uygulanacak sıra dışı fikirler, yine iç mimarideki çarpıcı fikirlerden sadece biridir. Özellikle Retro mutfaklar bu ara oldukça revaçta. Mutfağın her köşesinin eşsiz ve farklı bir görünüşte olmasını isteyenler için özel dokunuşlarla farklı ve kullanışlı mutfaklara sahip olmak mümkündür. Bunun için biraz hayal gücü yeterli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*